Euroweek

Ostatnie dni października upłynęły nam bardzo intensywnie, dzięki wizycie wolontariuszy z Indonezji. Naszych gości poznaliśmy latem podczas Projektu Szkoleniowego „Euroweek”. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Wawa Wahdini i Andika Eka Putra, przyjęli nasze zaproszenie i odwiedzili nas w trakcie swoich krótkich wakacji. 30 października klasy 5b i 5d wraz wolontariuszami zwiedziły Dom Muzyki i Tańca, Stadion Górnika Zabrze, Telewizję Zabrze oraz Kościół Świętego Józefa. W trakcie wycieczki dzieci wzięły także udział w lekcji języka angielskiego ,dzięki której mogły powtórzyć słownictwo z ostatnich lekcji , ale także porozmawiać z naszymi gośćmi. Tego samego dnia starsi uczniowie, uczęszczający na lekcje rozszerzone z języka angielskiego mogli posłuchać prezentacji o Indonezji. Po południu kilkoro uczniów klasy 8a wraz z rodzicami oprowadziło wolontariuszy po Katowicach. Zwiedziliśmy Muzeum Śląskie, NOSPR, okolice Spodka i centrum miasta. 31 października klasa 8a zwiedziła Z Wawą i Andiką niedawno otwartą Podziemną Trasę Wodną w Sztolni Królowej Luizy. Była to dla naszych uczniów, przy okazji, niezwykła lekcja języka angielskiego w terenie, którą przeprowadzili dla nas wspaniali przewodnicy, pani Arleta Żymła i pan Tomasz Kiełkowski. 1 listopada późnym popołudniem pożegnaliśmy naszych gości. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować : Pani Łucji Chrzęstek – Bar – za bardzo dużą pomoc przy organizacji pobytu w Zabrzu wolontariuszy z Indonezji oraz za sponsorowanie zwiedzania stadionu Górnika Zabrze grupie 50 uczniów wraz z wolontariuszami, Panu Dyrektorowi Bartłomiejowi Szewczykowi oraz pracownikom Kopalni Guido w Zabrzu, Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu i Hostelu Guido w Zabrzu za bardzo dużą pomoc przy organizacji pobytu wolontariuszy z Indonezji, za postawę wsparcia i zrozumienia Panu Dyrektorowi Wiesławowi Śmietanie -za umożliwienie zwiedzania nam Domu Muzyki i Tańca i Telewizji Zabrze „od kuchni” oraz pracownikom Domu Muzyki i Tańca i Telewizji Zabrze za postawę wsparcia i zrozumienia.

B. Olesińska