Home
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 czerwca 2013 00:00

"MATEMATYKA INNEGO WYMIARU"

Uczniowie klasy IVb i Va w ramach lekcji premii z matematyki w dniu 27.06.2013 r. odbywali potyczki lub/i zapoznawali się z regułami niektórych gier o charakterze edukacyjnym lub wprost matematycznym.

Turniej szachowy, warcabowy i inne gry zespołowe stanowiły znakomitą odmianę od metod i form pracy na typowej lekcji matematyki. Uczniowie sami dokonali wyboru gier, w które chętnie zagrają w zespole 2-6 osobowym. Niektóre gry logicznego myślenia, przyniesione przez uczniów z domu - nie były znane innym uczniom ani nauczycielowi. Lekcje premie stanowiły także uzupełnienie działań innowacji realizowanej w tym roku szkolnym w zabrzańskiej SP7 „MATEMATYKA INNEGO WYMIARU” i stanowiły ważny element realizacji programu wychowawczego i profilaktycznego. Podobne lekcje realizowane były również w klasie IVc. Uczniowie rozwiązywali na lekcji matematyki przykładowe zadania pochodzące ze strony http://www.matematykainnegowymiaru.pl/ niezależnie od tego czy zgłosili swe uczestnictwo w projekcie, czy nie. W ramach upowszechniania idei tej innowacji także uczniowie innych klas zostali zapoznani z animacjami pochodzącymi właśnie z tej strony przez nauczyciela Beatę Kiermasz.

Beata Kiermasz

 Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.